Piękno Vastu Shastra.
Harmonia w przestrzeni.
W tym wyjątkowym projekcie nie chodzi tylko o estetykę, ale również o harmonijne zespolenie ludzkiej przestrzeni z naturą.
Chyba nie musimy tłumaczyć, dlaczego otrzymanie propozycji stworzenia wnętrza pod Vastu Shastra było dla nas niezwykłym doświadczeniem. Wnętrze Vastu Shastra, łączy piękno japońskiego minimalizmu z ciepłem skandynawskiego stylu.Vastu Shastra, nauka o architekturze inspirowana wierzeniami hinduistycznymi i buddyjskimi, dąży do zbalansowania pięciu żywiołów natury (woda, ogień, powietrze, ziemia, przestrzeń) z życiem człowieka.
Zespół architektów OSOM group, który zajmował się tym wnętrzem, w pełni przyjął ducha Vastu. Ascetyczne detale, takie jak szlachetne kamienie czy drewno księżycowe, składają się na unikalną aurę wewnętrznego spokoju i równowagi.
Wprowadzenie naturalnych elementów, takich jak ściana solna czy tężnia, jest w stanie katalizować energię, mając pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie mieszkańców. Wszystko to wyrasta z dbałości o spójność funkcjonalną, uwzględniającą potrzeby rodziny oraz analizę astrologiczną.Początek podróży przez to wyjątkowe wnętrze znajduje się w holu wejściowym, gdzie delikatne barwy wiodą nas do strefy dziennej. Tam poza przestronną kuchnią i salonem, wita nas imponująca ściana solna z wertykalnym ogrodem. Klatka schodowa to miejsce, gdzie potężne akwarium świetnie pokazuje energię wody.