Odkrywając Dziedzictwo.
Projekt Wnętrza Kantoru Poznańskiego.
Naszym zadaniem było połączenie oryginalnych materiałów, takich jak: mazerowane drewno, czeczot, czy tapety materiałowe, z nowoczesnymi rozwiązaniami i technologią. Chcieliśmy, aby historia i nasze pomysły stanowiły spójną całość, zachowując przy tym unikalny charakter miejsca.
Jesteśmy strasznie dumni, że możemy pracować nad tak interesującą inwestycją jak Kantor Poznańskiego w Łodzi. Już przed rozpoczęciem generalnego remontu, miejsce zachwycało przepięknymi detalami, a historia obiektu zainspirowała nas do stworzenia wnętrz, które wpisują się w ten unikalny kontekst. W pracy nad projektem skupiliśmy się również na kwestii oświetlenia. Nowoczesne żyrandole i ambientowe podświetlenie dopełniają klimat wnętrz, tworząc luksusową i inspirującą atmosferę.
Projekt Wnętrza Kantoru Poznańskiego.
Projekt Wnętrza Kantoru Poznańskiego.
Projekt Wnętrza Kantoru Poznańskiego.
Naszym zadaniem jest zaprojektowanie wnętrz oraz space planów przestrzeni biurowych dostosowanych do programu prac konserwatorskich. Kantor Poznańskiego jest jednym z pierwszych łódzkich budynków biurowych, pamiętającym dni największego rozwoju przemysłowo-gospodarczego Łodzi.
Zbudowany został w drugiej połowie lat 80-tych XIX wieku, wchodząc w skład dużego zespołu fabryczno-rezydencjonalnego I.K. Poznańskiego i poprzez swoje usytuowanie bezpośrednio przy głównej ulicy, nierozerwalnie wiązał fabrykę z posiadłością właściciela – Pałacem Poznańskiego. Oprócz projektowania wnętrz, zajęliśmy się także dostosowaniem przestrzeni biurowych do programu prac konserwatorskich. Często to wyzwanie, ale efekty są tego warte. Przykładem są piętra pięknie doświetlone naturalnym światłem, oferujące spokojne miejsce do pracy i niezapomniane widoki na jedno z najważniejszych miejsc w Łodzi – Pałac Poznańskiego wraz z ogrodem oraz Rynek Manufaktury.