wnętrze jadalni minimalistyczne japandi Vastu shastra projektowanie wnętrz

Projekt wnętrz zgodnie z ideologią Vastu shastra – W.160

PROJEKT

Projekt wnętrz w ideologii Vastu shastra w Warszawie.
Japoński minimalizm połączony ze skandynawskim ciepłem to styl wnętrza w duchu ideologii Vastu shastra w Warszawie. Pomimo ascetycznej stylistyki, dom przepełniony jest z ważnymi elementami, które mają na celu zintegrować projekt z naturą. Vastu shastra to nauka o architekturze łącząca w sobie wierzenia hinduistyczne, a także buddyjskie. Nauka ta stara się połączyć pięć elementów natury (woda, ogień, powietrze, ziemia, przestrzeń) i zrównoważyć je z człowiekiem.

Metraż opracowania: 500 m2

ZAKRES OPRACOWANIA

-Inwentaryzacja
-Projekt koncepcyjny / układy funkcjonalne
-Wizualizacje
-Rysunki wykonawcze
-Kosztorys prac oraz elementów wykończenia

ROZWIĄZANIA

Projekt OSOM group poprzez doświadczanie przestrzeni w duchu Vastu daje poczucie swoistego wyciszenia i spokoju. Szlachetne kamienie, drewno księżycowe, ściana solna, czy też tężnia to jedne z katalizatorów energii, które zastosowane we wnętrzu pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie i zdrowie. Całość tworzy wyważony plan funkcjonalny, który od samego początku wymagało nie tylko dopasowania go do potrzeb czteroosobowej rodziny, ale również dostosowanie do go analizy astrologicznej.
Hol wejściowy w delikatnych kolorach wprowadza nas do strefy dziennej gdzie oprócz dużej kuchni i salonu, znajduję się ściana solna z wertykalnym ogrodem. W klatkę schodową wybudowaliśmy potężne akwarium, które opiewa tajemnicą to, co znajduję się na kondygnacji wyżej.
Strefie prywatnej oprócz sypialni domowników znajdują się takie pomieszczenia jak: gabinety, siłownia, pomieszczenie do jogi i medytacji, pokój gościnny, garderoby oraz tężnia. Na poddaszu znajduję się przestrzeń do retrogamingu.

no images were found