Jak zaprojektować miejsce, które przywraca spokój - wnętrze sali od dobrostanu.

Projekt wnętrza sali do jogi z dużymi oknami, luksusowe wnętrze zaprojektowanie przez OSOM Group.

,,Chcemy już samą przestrzenią czuć spokój” – tak zaczęli nasi klienci, który w swoim domu specjalnie przeznaczyli, dodatkową przestrzeń na pokój do medytacji, jogi, praktyki oddechu i innych zajęciach, w których odnajdują prawdziwą równowagę.
Wyobraźcie sobie miejsce, gdzie każdy wdech jest pełen świeżego powietrza, a każdy wydech przynosi głębokie odprężenie. Gdzie promienie słońca prześlizgują się przez świetlik, a zieleń za oknem i we wnętrzu koi wzrok i duszę.
Taką właśnie przestrzeń powstała w domu nad Jeziorem Żywieckim, gdzie nasi klienci odnaleźli oazę spokoju i inspiracji do codziennych praktyk jogi, medytacji i ćwiczeń oddechowych.
Ze względu na złożoną funkcję chcemy pokazać Wam ile rzeczy zostało przeanalizowanych i zastosowanych w tym projekcie. 

Centralny Świetlik i Naturalne Światło

W sercu tego pomieszczenia znajduje się duży świetlik, który wpuszcza naturalne światło. Dzięki możliwości przysłaniania świetlika (a także delikatnemu podświetleniu go od środka) i dużym oknom tarasowym, nasi klienci mogą kontrolować ilość światła i świeżego powietrza, dostosowując je do swoich potrzeb medytacyjnych.

Aranżacja wnętrza sali do jogi, projekt wnętrza Łódź, projekt wnętrza Warszawa

Regulowane Oświetlenie LED

Zainstalowane oświetlenie LED daje możliwość regulacji temperatury i intensywności światła, co pozwala na stworzenie idealnych warunków do relaksu, wieczornej medytacji czy porannych ćwiczeń jogi. Odbite światło tworzy miękką, kojącą poświatę, sprzyjającą wyciszeniu w miejscu, które przywraca spokój. Zmiana barwy oraz natężenia mogą dać nam mocnego kopa energetycznego (dzienne, niebieskie światło) lub wyciszać i odprężać (ciepła i przytłumiona barwa światła).

Projekt wnętrza sali do jogi w scenie nocnej, luksusowe wnętrza OSOM Group, nowoczesna i spokojna przestrzeń

Naturalne Materiały i Ergonomia

Klienci cenią sobie naturalne piękno i komfort. Dlatego w ich przestrzeni wykorzystaliśmy drewno i kamień oraz spiek Pacyfik, przypominający kamień erodowany przez wodę morską. Len i bawełna zapewniają przytulność, a proste, ergonomiczne meble, w tym wygodne siedziska blisko ziemi oraz wysuwane biurko z regału, sprzyjają zarówno relaksowi, jak i aktywności (spisywanie dziennika wdzięczności lub praktyk medytacyjnych oraz czytanie).

Zieleń i Prywatność

Rośliny umieszczone nad świetlikiem oraz mleczne szkło dzielące przestrzeń wprowadzają element natury, jednocześnie zapewniając prywatność. Zieleń dodaje pomieszczeniu życia i działa kojąco na zmysły, tworząc harmonijną przestrzeń do medytacji i relaksu. Jednocześnie delikatnie przysłaniające szkło daje możliwość korzystania z dwóch stref jednocześnie. 

Funkcje wspierające dobrostan:

Aromaterapia i Muzykoterapia.

Nasi klienci mogą korzystać z dyfuzorów, olejków eterycznych i świec zapachowych, które wspierają relaksację. System nagłośnienia w ścianach pozwala na odtwarzanie relaksacyjnej muzyki i dźwięków natury, które dodatkowo wspomagają medytację i jogę.

Biblioteczka i Materiały Edukacyjne.

W biblioteczce znajdują się książki o zdrowiu psychicznym, zarządzaniu stresem, samorozwoju oraz instrukcje do medytacji i ćwiczeń oddechowych. Notesy i długopisy do prowadzenia dziennika wdzięczności są zawsze pod ręką – rozsuwane biurko z regału daje komfort pisania ale nie jest elementem dominującym w przestrzeni. 

Optymalna Wentylacja i Akustyka.

Przestrzeń jest dobrze wentylowana, z dużymi oknami, które można otworzyć na duży taras. Gęste zasłony i chropowata struktura tynku na ścianach oraz odpowiednie nagłośnienie odpowiednio wspiera akustykę wnętrza. Dobre wyciszenie pomieszczenia minimalizuje hałas z zewnątrz, co jest kluczowe dla medytacji i sesji jogi.

Lustro z Możliwością Przysłonięcia i Aerial Joga.

Lustro z możliwością przysłonięcia pozwala na samokontrolę podczas ćwiczeń jogi, ale nie przeszkadza podczas relaksacji, gdy nie chcemy, aby odbicie  nas rozpraszało.
Specjalne haki montowane w suficie umożliwiają bezpieczne zawieszenie hamaków do jogi, które pozwalają na wykonywanie ćwiczeń w powietrzu. Ta forma jogi nie tylko wzmacnia ciało, ale także relaksuje umysł, dając uczucie lekkości i swobody.

 

Idealne Połączenie Energetyczne.

Pomieszczenie zaprojektowane w kierunku północno-wschodnim łączy cechy wschodu (energia wschodzącego słońca) i północy (spokój i stabilność), tworząc idealne warunki dla praktyk medytacyjnych i relaksacyjnych.